King's Hair İstanbul

Hemen Teklif Al!

Türkiye Saç Ekimi

Gelişen teknoloji ve uygulanan başarılı saç ekimi teknikleriyle birlikte Türkiye saç ekimi alanında dünyanın çok tercih edilen ülkesi haline gelerek birinci sıraya yükselmiştir. Türkiye'de saç ekimi operasyonlarının başkenti günde binlerce saç ekimi operasyonu yapılan İstanbuldur.

Türkiye’de saç ekimi yaptırmak isteyenler için birinci sırada olmasının en önemli nedenlerinin başında en etkili saç ekimi yöntemleriyle başarılı saç ekimi sonuçların alınması ve saç ekimi fiyatlarının diğer ülkelere kıyasla çok daha ekonomik ve uygun durumda olması gelmektedir.

Halihazırda ABD ve birçok avrupa ülkesinde saç ekimi işlemi en eski yöntem olan FUT tekniği ile yapılırken, Türkiye’de bulunan saç ekim merkezlerinde genellikle en etkili ve en olumlu sonuçların alındığı FUE saç ekimi tekniği ve DHI saç ekimi tekniği uygulanmaktır. Donör bölgedeki kafa derisinin kesilerek, saç ekimi yapılacak alana nakil edildiği FUT tekniği, alınan sonuçlar ve iyileşme süreci gibi birçok faktör ile kıyaslandığında FUE tekniğine oranla geride kalmaktadır. En kısa sürede en başarılı sonuçların alındığı FUE saç ekimi tekniğinde ise saç kökleri mikro motor ile tek tek alınarak, saç dökülmesi yaşanan bölgeye açılan minik kanallara tek tek yerleştirilir. DHI saç ekimi yönteminde tek tek alınan saç kökleri kanal açılmasına dahi ihtiyaç duymadan doğrudan saç dökülmesi yaşanan bölgeye özel kalemler ile nakledilmektedir.

Birçok ülkede (Brezilya, Amerika, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Almanya, Hollanda, Rusya… ) FUE saç ekimi tekniği uygulanırken saç ekimi yaptırmak isteyen kişilere verilen saç ekimi fiyatı greft olarak adlandırılan saç köklerinin sayısına göre planlanarak verilmektedir. Bu greft sayısı ise saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin saç dökülmesi yaşadığı bölgesiye göre değişmektedir. Greft sayısına bağlı olarak fiyat verilen ülkelerde ekilecek olan kök sayısı arttıkça maliyet artmaktadır. Daha düşük fiyatlarda yapılan ekimlerde ise; örneğin hastanın ön hattındaki açıklık için ortalama 3000 greft ekilmesi gerektiğinde, kişinin maddi olanaklarının yetersiz olması durumunda ekilmesi gereken sayıdan daha az saç kökü ekilir. Dolayısıyla saç ekimi alanını tamamen kapatmayan seyrek ve başarısız saç ekimi sonuçları ile karşı karşıya kalınır. Türkiye’de ise bunun aksine hastanın kellik bölgesini kapatacak olan maksimum greft sayısı ile işlem uygulanmaktadır. saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin saçı için gerekli olan saç kökü nakil edilerek en başarılı saç ekimi sonuçları alınmaya çalışılır. Bu sebeple Türkiye’de saç ekimi operasyonlarında greft sayısı saç ekimi fiyatlarını belirleyen unsurlardan biri değildir.

Türkiye’nin saç ekimi için tercih edilmesindeki sebep yalnızca ekonomik olarak avantajlı olmasından dolayı değil aynı zamanda saç ekimi işleminin alanında uzman kişiler ve doktorlar tarafından gerçekleştirilmesinden de kaynaklanmaktadır. Saç ekimi işlemini gerçekleştiren kişilerin titiz çalışmaları olumlu saç ekimi sonuçlarının alınmasında temel rol oynamaktadır. Bu da Türkiye’de uygulanan işlemlerin kalitesini arttırarak daha çok tercih edilmesine sebep olmuştur.

Aynı zamanda, son dönemlerde hem İstanbul’un güzelliklerini keşfetmek hem de saç ekimini gerçekleştirmek için ailesiyle birlikte sıklıkla Türkiye’ye gelmektedir. Ailece İstanbul'un keyfini yaşadıktan sonra saç ekimi operasyonunu yaptıran binlerce kişi ülkesine mutlu ve huzurlu şekilde geri dönmektedir.

Türkiye'de Saç Ekimi

Sıkça Sorulan Sorular

King's Hair Istanbul saç ekimi hakkında sıkça sorulan tüm soruları yanıtlıyor. Daha fazla bilgi için sıkça sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster
Teklif Al! Bize Yazın