DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi tekniği daha sık ve daha hızlı iyileşmeye sahip özel kalemler ile yapılan saç ekimi uygulamasıdır. choi pen yada dhi adlandırılan tıraşsız saç ekimi tekniğidir. DHI saç ekimi tekniği şişme riski taşımayan tıraşsız olarak uygulanbilen en yeni ve en son teknoloji saç ekimi tekniğidir. Özel kalemler ile gerçekleştirilen saç ekimi uygulaması, daha hızlı iyileşme özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Daha yoğun saç ekimi imkanı sunan DHI saç ekimi uygulaması, FUE saç ekimi uygualamasına öre %40 daha sık bir saç ekimi sonucu sunmaktadır.

DHI saç ekimi uygulaması ile hayatınıza kaldığınız yerden devam edin. Kanama ve şişme riski taşımayan DHI saç ekimi tekniği ile tıraşsız saç ekimi mümkün!

DHI saç ekimi öncesi ve sonrası fotoğraflarımızı ve DHI saç ekimi uygulama videolarımızı görmek için hemen bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçin! 

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implant), dönor bölgeden alınan saç dokularının dışarıda bekletilmesini en aza indirmek amacıyla geliştirilmiş olan daha sağlıklı ve daha güçlü almalarını sağlayan saç ekimi tekniğidir. DHI saç ekimi, donör bölgeden ekilmek için alınan greftlerin saçsız alanlara herhangi bir kanal açılmadan doğrudan özel kalem uçları sayesinde nakil edilmesi işleminin tümüdür. Klasik FUE saç ekimi işlemine göre daha uzun ve daha zahmetli bir uygulama olmasına rağmen, saçsız bölgede kanal ve kesi olmadığı için iyileşme süreci bulunmayan bir saç ekimi tekniğidir. Kanal işleminin olmaması daha sık ve yoğun saç ekimi uygulaması yapmaya olanak sağlamaktadır. DHI saç ekiminde alınan greftler dışarıda daha az bekleyeceği için (eğer PRP destekli FUE saç ekimi tekniği kullanmak istermiyorsanız) saç köklerinin hava ile temasını en aza indirgeyerek doğrudan ekim işlemi yapılması saç köklerinin daha güçlü ve sağlıklı bir yapıya sahip olmasını sağlamaktadır. 
Doğrudan saç ekimi aşamasına geçildiği ve özel kalem uçların kullanıldığı DHI saç ekimi tekniğinde ağrı ve acı hissi yaşanmamaktadır. 

DHI Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Fue yöntemi ile donör bölgeden saç kökleri tek tek alınır. Alınan saç kökleri DHI saç ekimi için özel geliştirilmiş olan doğrudan ekim kalemlerine büyük bir titizlik ile yerleştirilir ve saçsız bölgeye transfer için hazır hale getirilir. Dhi saç ekimi ile saç nakil işleminin tek tek olarak yapıldığı saç ekimi tekniği olarak tarif edilebilir.. Fue yönteminde olduğu gibi kanal açılmaz. Oldukça ince bir kalem aracılığı ile saçın doğal çıkış açısına uygun bir şekilde tek tek yuvarlak doğal yuvalar oluşturarak saç ekimi işlemi yapılır. Özel DHI saç ekimi kalemleri sayesinde daha sık aralıklarla saç kökleri ardı ardına istenilen sıklıkta yerleştirilir.

dhi saç ekimi

DHI saç ekimi tekniğinin avantajları

  • DHI saç ekiminin ilk avantajı oldukça yoğun saç ekimidir. Bu yoğunluk santimetre kare başına 70–120 greft olmak üzere FUE saç ekiminde bulunan kanalların iki katı kadardır. Bu yoğunluk dökülen bölgede mükemmel bir kaplama ve kapatma imkanı sunar.
  • Saç ekimi yapılacak alanı, saçın doğal büyüme açısına bağlı olarak değişik açılarda saç ekimi imkanı sunan, özellikle ön saç çizgisi gibi hassas bölgelere uygulandığında daha doğal bir görünüm ile birlikte çok daha başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlar.
  • DHI saç ekimi tekniğinde kullanılan ince uçlu kalemler sayesinde herhangi bir yara izi oluşmaz. DHI kalem uçlarının oluşturmuş olduğu izler oldukça hızlı şekilde kaybolur.
  • DHI saç ekimi işleminde başarılı sonuç ve doğal sonuçlar kendiliğinden oluşmaktadır. Doğal görünüme sahip saça en yakın, yara izi riski düşük, saç yoğunluğu daha sık, özel kalemler sayesinde iyileşme hızı en kısa, en yeni saç ekimi tekniğidir.

DHI saç ekimi, kalem saç ekimi, choipen saç ekimi, choi saç ekimi, kalemle saç ekimi gibi isimlerle de anılmaktadır.


+905523608000
WhatsApp ile Sor!