King's Hair İstanbul

Hemen Teklif Al!

DHI saç ekimi yada bilinen isimleri ile kalem saç ekimi, doğrudan saç ekimi son yıllarda sağladığı avantajlar sebebiyle en çok tercih edilen saç ekimi tekniklerinden biridir. DHI saç ekimi yöntemi ile mevcut saçlara zarar vermeden, saçların arasındaki boşluklara odaklanarak daha doğal ve daha sık bir saç ekimi işlemi yapılmaktadır. Diğer saç ekimi tekniklerine göre iyileşme süreci hızlı olduğu için normal hayata daha çabuk geri dönülebilmektedir. Saç ekimi alanında kanal açılmadığı için kızarıklıklar FUE saç ekimine göre %60 oranında daha hızlı kaybolmaktadır.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI saç ekimi öncesinde bilgisayar destekli saç analizi yapılarak saç köklerinin yapısı, kalitesi, saç dökülme potansiyeli, donör alan yoğunluğu ve ekilebilecek maksimum greft sayısı hesaplanır. Tercihen saçlarınız belli bir uzunlukta kesilir yada tıraşsız olarak donör bölgede açılan pencerede kullanılarak ve ön saç çizgisi tasarımı yapılır. Donör bölgesi lokal anestezi işlemi yapılarak ense bölgesi uyuşturulur. Sonrasında saç kökleri etrafındaki bir miktar doku bırakılarak ve zarar görmeden mikro motor yardımıyla tek tek alınır.

Alınan saç kökleri ve etrafındaki doku ömrünün uzatılması adına ve kalitesinin korunması için özel solüsyonlarda belli içerdiği saç kökü sayısına göre ayrıştırılarak bekletilir. Bu işlem bittikten sonra saç ekimi uygulanacak alana lokal anestezi işlemi uygulanır. Daha sonra greft kalınlığına uygun olarak özel tasarlanmış DHI kalemlerinin içine greftler tek tek yerleştirilir. Saç ekimi uygulamasına genellikle uzman tarafından daha önceden planı yapılmış ön saç çizgisinden başlanır ve kalemlere yerleştirilen greftler, saçların doğal çıkış açılarına göre uygun bir biçimde ihtiyaç duyulan alana DHI kalemleri aracılığı ile doğrudan yerleştirilir. Bu sayede varolan saçlara zarar verilmeden saç ekimi işlemi tamamlanmış olur.

DHI Saç Ekimi Kabuklanma ve Kızarıklık Süresi

Doğrudan saç ekim işlemi (DHI – Direct Hair Implantation ) tekniğinde kanal açma yapılmadığından klasik FUE saç ekimi tekniklerine göre kabuklanma ve kızarıklık durumu çok daha düşüktür ve iyileşme süreci çok daha hızlıdır.

DHI Saç Ekiminden Sonra İlk 5 Gün;
Saçlar gerçekleştirilen operasyondan sonra ilk 5-6 gün içerisinde kabuklanma ve bu kabukların dökülmesi sürecini yaşar. Kızarıklıklar gözle görülür derece azalır.

DHI Saç Ekiminden Sonra 15. Gün;
Saç ekim işleminin ardından geçen 15 gün sonra şok dökülme evresi başlar. Daha sonra ise dökülme yavaşlar ve durur. Kızarıklıklar tamamen kaybolur.

DHI Saç Ekiminden Sonra 3 – 12 Ay Arası;
Üçüncü ayın sonlarına doğru yeni saçların çıkışı gözle görünür bir hale gelir. 6. ayda saçların yüzde 60’ından fazlası çıkar, 12. ayda ise saçların yüzde 90 oranında çıkar. DHI saç ekimi tekniğinde saçların çıkma süresinin tamamlanması 15. aya kadar devam etmektedir.

DHI Saç Ekimi'nin Avantajları

DHI saç ekimi işleminin en önemli özelliği dikiş, iz ve kesi gerektirmemesidir. DHI saç ekimi tekniğin amacı donör bölgeden alınan greftlerin dışarıda bulunduğu süreyi en aza indirgeyerek daha sağlıklı ve güçlü olmalarını sağlamaktır. Ayrıca saç ekimi işlemi sırasında herhangi bir kanalın açılmaması da diğer bir avantajıdır. DHI saç ekimi tekniği gerçekleştirilen saç ekimi işleminin özel tasarlanmış kalemler aracılığıyla yapılması ise sağlık açısından önem arz eder. Saç ekimi bölgesinin hızlı iyileşmesi, saçların kesilmesine ihtiyaç duyulmaması DHI saç ekimi tekniğinin avantajları arasında yer almaktadır. Özellikle kadın saç ekimi işlemlerinde DHI saç ekimi farkı büyük ölçüde hissedilmektedir.

DHI Saç Ekimi Dezavantajları

Saç ekiminde hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın saç ekim ekibinin tecrübeli  ve sağlık çalışanı olmaları gerekmektedir. Özellikle DHI saç ekimi gibi son teknoloji kullanılarak yapılan saç ekimi yöntemi daha fazla özen gösterilmesi gereken bir saç ekimi tekniğidir. King's Hair İstanbul saç ekim merkezi, tam donanımlı hastane ortamı ve tamamı sağlık çalışanı uzman saç ekimi kadrosuyla şimdiye kadar birçok başarılı saç ekimi operasyon gerçekleştirmiştir. DHI saç ekimi için Londra DHI Global akreditasyonunu tamamlamış olan King's Hair saç ekimi merkezi, özel ve deneyimli DHI saç ekimi ekibi ile hizmet vermektedir.

DHI ve FUE Saç Ekimi Arasındaki Fark Nedir?

Varolan saçları güçlendirmek için kök hücre, mezoterapi ve PRP uygulamaları kullanılır. Bu destekleyici uygulamalar var olan saçları güçlendirme ve korumaya yöneliktir. Ancak saç ekimi kalıcı bir çözümdür ve olmayan yerlerden saç çıkarmaya yöneliktir. Ancak en gelişmiş ve avantajlara sahip olanı DHI saç ekimi tekniğidir. DHI saç ekimi tekniğinde kullanılan özel tasarlanmış kalem sayesinde saçlara daha doğal bir çıkış yönü verilebilir ve saçın sıklığı ile yoğunluğu belirlenebilir. FUE saç ekimi en popüler saç ekimi tekniğidir. Uzun yıllardır edinilen tecrübeler sayesinde, yüksek greft sayısı ve başarılı saç ekimi sonuçlarına olanak sağlamaktadır.

DHI Saç Ekimi Fiyatı Ne Kadar?

Choi pen saç ekimi ya da Kalem saç ekimi tekniği olarak da bilinen DHI saç ekimi tekniğinde, FUE saç ekimi tekniğine göre avantajlar görünse de bu durum kişinin kafa yapısına, donör bölgesine ve uzmanın belirlediği plana göre değişiklik gösterebilir. DHI saç ekimi tekniğinde kullanılan özel tasarlanmıi kalemlerin tek kullanımlık olması saç ekimi fiyatı açısından diğer saç ekimi tekniklerine göre farklılık gösterebilmektedir. King's Hair saç ekimi merkezimizde en iyi sonuçlar için hastalarımızın ihtiyaç duyduğu yöntemi uygularken ek bir ücret talep edilmemektedir. Fakat bu durum her saç ekimi merkezinde geçerli değildir. Bu sebeple gitmeyi planladığınız saç ekim merkezine danışarak saç ekimi fiyatı almak en doğru seçenek olacaktır.

 

DHI Saç Ekimi Öncesi & Sonrası

DHI Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası
DHI Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası
DHI Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası

DHI Saç Ekimi

Sıkça Sorulan Sorular

King's Hair Istanbul saç ekimi hakkında sıkça sorulan tüm soruları yanıtlıyor. Daha fazla bilgi için sıkça sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster
King's Hair saç ekimi merkezinde saç ekimi operasyonları 7-10 saat arasında sürmektedir.
King's Hair saç ekimi merkezinde DHI saç ekimi işlemi için saçların kesilmesi saç ekimi hastasının isteğine bağlıdır. Saçları kesmeden saç ekimi yapılması mümkündür.
Teklif Al! Bize Yazın